Onze tuinbabbel is een plaats waar je ideeën, foto's, gebeurtenissen met andere tuinvrienden kan delen. Momenteel hebben we zo'n 12.000 tuinvrienden die hieraan deelnemen.
Heb je nog geen account?
Registreer je hier en maak deel uit van onze community.
Ons tuinforum is een plaats waar ideeën en inzichten over verschillende onderwerpen in verband met tuinieren uitgewisseld kunnen worden.
Heb je een tuinvraag, misschien is deze behandeld in het forum? of stel de vraag gerust aan onze tuinvrienden....
Bekijk hier de tuinfoto's van onze tuinvrienden.
Hier heeft elke gebruiker zijn eigen foto album. Plaats hier jouw mooiste tuinfoto's en deel ze met onze tuinvrienden. Zij kunnen op hun beurt van jouw tuin meegenieten en op jouw foto's reageren.
Bij de Plantenherkenner kun je foto's toevoegen van planten die je niet kent.
Andere tuiniers kunnen je dan helpen om de plant te identificeren.
Ik had graag geweten welke plant/struik er op mijn foto staat?
Ik ben ze ergens tegen gekomen en werd opslag verliefd, sommige zeggen mij een Oranje Lelie, andere zeggen een Oranje Japanse Azalea.
Mijn eerste indruk was ook een azalea, maar ik vind ze niet online.
Kan er iemand ook helpen waar ik deze plant/struik kan kopen?
Dit is volgens mij Azalea mollis. Ben er ook wèg van!!! Maar een adres hoef ik je niet te geven, want ik woon in Nederland. Maar nu je de naam weet, zul je in jouw omgeving waarschijnlijk wel een kwekerij kunnen vinden.
Succes en groetjes, Marei.
Ik vermoed dat dit Rhododendron (Azalea) 'Golden Eagle' zou kunnen zijn. Of misschien Rhododendron (Azalea) 'Goldlack'. Daarvoor kun je volgens mij best naar een gespecialiseerde kweker gaan.
Bedankt aan iedereen voor de antwoorden, er zitten toch nog wat verschillen in, en ik vind het zelf moeilijk te zien op de foto's welke het nu wel of niet is
Ik denk dat ik beste naar de winkel stap en het indd bij Pelckmans of bij een speciaalzaak, met foto, eens ga navragen en vergelijken.
Hartelijk dank iedereen voor de moeite om te antwoorden en te helpen!
Hallo Birgit,
ik denk dat deze struik een alstromeria is. De bloemen ervan worden zeer dikwijls in boeketten gebruikt en zijn zeer lang houdbaar!
Groetjes
Magda
Dit staat in de handel bekend als een bladverliezende Azalea. Op het kaartje staat vaak Azalea (KH). De letters KH staan voor Knap Hill, de kwekerij van Anthony Waterer in Groot Brittannië, die in het begin van de vorige eeuw veel kruisingen met deze bladverliezende Azalea uitvoerde. Later deed Lionel de Rothschild hetzelfde in Exbury, Hampshire. Zijn soorten worden soms ook wel 'Exbury Azaleas' genoemd.
De Knap Hill azalea's zijn het product van ingewikkelde kruisingen tussen Rhododendron calendulaceum, Rhododendron molle, Rhododendron occidentale en Rhododendron arborescens.
Heden ten dage bestaan er zeer veel cultivars van deze bladverliezende Azalea. Ik heb er 2 in de tuin staan. De onderstaande (cultivarnaam onbekend) bloeide een paar weken geleden.
Hallo beste tuinvrienden,
ik zag in een boekje over tuinen (uiteraard ) een artikel over een tuinpioen:"paeonia lutea".
Wie heeft er ervaring mee en is hij bestand tegen temperaturen van -10 tot -15 graden?
Hartelijke groeten,
Magda
Efkes de app " pl@ntnet " downloaden op je smartphone of i-verwant. Heel handig als je ergens 'n leuk plantje ziet en thuis de eigenschappen en groeizorgen ervan wil opzoeken.