menu
Tuinadvies
Geef dit een bloemetje 0

Sierappel Evereste ziekte

essie_es3

Essie_es3

Hoi, om het nu te voorkomen. Wat kan ik nu al doen om ervoor te zorgen dat de Leibomen Evereste weer ziek worden. Het is slecht te zien op de foto maar op de takken zit nog een witte lichte aanslag den v vorig jaar. En dat geldt ook voor de Kweepeerbomen. Nu al inspuiten met iets?

Struiken & Bomen

zaterdag 8 maart 2025 - 13:20
Tuinprins

Tuinprins

Ik zie helemaal niets waar ik mij nu zorgen over maak. Dat grijze laagje hebben diverse boomsoorten. Dit is een natuurlijk iets, geen teken van een ziekte.

Vorig jaar hadden veel sierappels het lastig door de vele neerslag. Bomen kregen last van schurft en bladvlekken, soms waren de bomen eind augustus al half kaal. Dat lag dus aan het weer en daar kun je weinig aan doen.

Een nieuwe jaar: nieuwe ronde nieuwe kansen.


Gegroet, de tuinprins


zaterdag 8 maart 2025 - 18:11
esthervans19

Esthervans19

echt? oke, dank je wel!
En die Kweepeer 'Vranja' die is tot nu toe en dat is 4 jaar elke jaar ziek, en elke jaar vallen de bladeren er , krullen om ed...stippen op het blad...kan ik hem ook helpen met iets? Ik heb er 3 nl en elke keer als het blad valt raap ik de bladeren op die tussen de andere planten vallen. Dat is nog erger dan die sierappel!
zondag 9 maart 2025 - 07:46
Tuinprins

Tuinprins

Ik heb diverse kweeperen soorten staan en die hadden vorig jaar allemaal last van de bladvlekkenziekte die wordt veroorzaakt door de onzichtbare schimmel Diplocarpon maculatum. Half Augustus waren de bomen zo goed als kaal. Die bladvlekkenziekte treedt vooral op in natte jaren waarbij het blad lang nat blijft. Hoe langer het blad nat blijft, des te meer kans op bladvlekken. Kweeperen hebben een open, zonnige standplaats nodig met voldoende wind zodat het blad snel opdroogt. Kweeperen komen van oorsprong uit een totaal ander klimaat met droge zomers en heel af en toe een onweersbui.

Zie ook:

https://www.tuinadvies.nl/tuinvrienden/forum/3/struiken-bomen/74084/bladvalziekte-schurft-in-kweepeer


Gegroet, de tuinprins
zondag 9 maart 2025 - 09:56
\n\n

Voeg een reactie toe

unkown error
Terug naar boven icoon

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en geniet van €5 KORTING*!

*€5 korting op je volgende bestelling bij aankoop vanaf €50

Geboortedatum :

Ik geef toestemming me in te schrijven op de nieuwsbrief en ontvang graag een attentie op mijn verjaardag (Disclaimer en privacy).

Hoeveel is 5 + 5? (beveiligingscontrole) *