menu
Tuinadvies
Geef dit een bloemetje 0

Sierkers stevig snoeien

JessyS

JessyS

Deze sierkers zou ik graag stevig terugsnoeien want nu krijg ik geen mooie grote bloesem meer. Tot hoe diep mag ik deze snoeien? Bedankt voor jullie advies.

Struiken & Bomen

maandag 10 maart 2025 - 10:34
Tuinprins

Tuinprins

Als je sierkersen radicaal gaat snoeien is dat vragen om problemen. Sierkersen liefst zo min mogelijk snoeien. Indien je dikke takken gaat verwijderen gaan die 9 van de 10 keer inrotten. Nieuwe groei is zeer vatbaar voor Monilia en andere schimmelaantastingen. Bovendien is bovenstaand exemplaar geënt op een onderstam op een hoogte van plusminus 1 meter. Bij sterke snoei heb je kans dat de onderstam gaat uitlopen.

Kortom: niet snoeien.

Als je toch per sé wilt snoeien dan doe je dat het beste in mei of juni op een droge en zonnige dag.


Gegroet, de tuinprins




maandag 10 maart 2025 - 19:28
WiPe

WiPe

Als je deze boom sterk gaat snoeien, heb je 100 % kans op aantasting door boomgaardvuurzwam. Ik kan het je alleen maar afraden.
woensdag 12 maart 2025 - 21:03
\n\n

Voeg een reactie toe

unkown error
Terug naar boven icoon

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en geniet van €5 KORTING*!

*€5 korting op je volgende bestelling bij aankoop vanaf €50

Geboortedatum :

Ik geef toestemming me in te schrijven op de nieuwsbrief en ontvang graag een attentie op mijn verjaardag (Disclaimer en privacy).

Hoeveel is 2 + 2? (beveiligingscontrole) *